ERDEMLİ DEVLET HASTANESİNDE İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODAMIZI BÜYÜK BİR COŞKUYLA AÇTIK
27 Nisan 2017, Perşembe

Sağlık  Hizmet kolunda 8 yıldır genel yetkili Sendika olan Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen, Erdemli Devlet Hastanesi’nde İşyeri temsilciliği odamızı düzenlenen törenle açtık.
Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanımız Şemsettin KARADOĞAN, Şube başkan vekilimiz Pınar VURAL, Şube başkan yardımcılarımız Ömer Lütfi KÜÇÜK, Savaş LAĞAP, Veysi OKTAYKAAN, Hayri ONGÜN ve Hasan ÖZER, Erdemli Devlet Hastanesi Yöneticisi  Uzm.Dr. Hüseyin GÖLGELİ, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Lebude SEYREK, İdari ve Mali İşler Müdürü Arzu Ayşe MENDİL, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Ebru MAVİ ARICI ve sağlık çalışanlarının birlikte kestiği açılış kurdelesi ile işyeri temsilciliği odamızı hizmete açtık. Sağlık çalışanlarımız açılışa yoğun ilgi gösterdi.
İşyeri temsilciği odamızın açılışında bir konuşma yapan Mersin Şube Başkanımız Şemsettin KARADOĞAN, “Sağlık-Sen olarak hep ilkleri yaşayan ve yaşatan bir sendika olmanın haklı gururunu ekip olarak yaşıyoruz. Bugün bizim için önemli bürgün. Sağlık-Sen, “4688 sayılı sendikalar kanuna göre tabi ki Başbakanlık Genelgesi ile İşyerinde en fazla üyeye sahip olan yetkili sendikaya ait olan iş yeri temsilciliği odası hakkını Erdemli Devlet Hastanesi’nde ve tüm il genelinde Sağlık-Sen kazanmıştır. Tabi ki bununla beraber personelle daha iyi diyalog kurulması açısından bu oda çok önemlidir. Bu konuda bizlere gösterdiği ilgiden dolayı Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Hüseyin GÖLGELİ Bey ve onun şahsında tüm Hastane İdaresi ve emeği geçen ekibinin tamamına teşekkür ediyorum. Buradaki işyeri temsilciliğimizin açılmasıyla birlikte üyelerimizin daha rahat bir ulaşım ve üyelerimizin sorunları ile daha rahat ilgilenmek için faydalı olacağını düşünüyorum. Sendikamıza hayırlı uğurlu olsun. Bu odanın tüm çalışanlarımızın özlük haklarını korumak, sendikal diyalogları kurmak adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizim için önemli bir gelişmedir.
Bu oda hastane çalışanlarının kendi sorunlarını özelde ve genelde her türlü diyalogla iş yeri temsilci odasında belli saatler içerisinde yetkili sendika olan buradaki iş yeri temsilcisi olan arkadaşlarımıza aktarmasıdır. Temsilcilik odasının ulaşılabilirlik anlamında kolay yerde olması da sevindiricidir.
Bu odanın Sendikamıza ve tüm sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İşyeri Temsilcisi arkadaşlarıma Çalışmalarında başarılar diliyorum. Şu an Hastane ve il genelinde her iki çalışandan biri Sağlık-Sen üyesidir. Bundan sonraki hedefimiz istikrarlı bir şekilde büyüyerek, çalışanlarımızı bu çatı altında toplayıp, onlarla beraber omuz omuza, zirvelerden yeni ufuklara hedefiyle yolumuza emin adımlarla devam etmektir.

.
OTURMA YERİ OLMAYACAK
Temsilci odasının temsilci kişilerin oturup dinleneceği yer değil, çalışanların sorunlarını dinledikleri koordinasyonun sağlanacağı yerler olacağının altını çizmek isterim.
Sivil toplum kuruluşlarının en önemli yapı taşlarından birinin temsilciler olduğunu belirterek, buraların adeta kılcal damar gibi, uçbeyi görevi yaparak sağlık sorunlarını merkeze taşımak kaydıyla çözüme kavuşturan yerlerdir.
Kurum amirleri, sendika temsilcileri, yöneticileri, çalışanların aralarındaki etkileşimi güçlendirmek ve diyalogu sağlamak ve artırmak amacıyla burayı açtık.
Sağlık-Sen’in Türkiye’de sağlık ve sosyal hizmet alanında görev yapan bütün çalışanları temsil eden bir sivil toplum kuruluşudur. Mersin ilimizde de, Türkiye genelinde de genel yetkilidir. Sendika olarak bu başarıyı yakalayabilmiş olmak Sağlık-Sen’in gerçek varlığını da ortaya koymaktadır.” Dedi.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo